Projekt techniczny

   W roku szkolnym 2018/2019 uczniowie klas czwartych i piątych realizowali projekt techniczny „Wąż”. Podczas lekcji dzieci tworzyły własną zabawkę – przybornik, który może stać się wspaniałą ozdobą każdego biurka. Klasy piąte zakończyły już zadanie, natomiast czwartoklasiści będą kontynuowali projekt w następnym roku.
Zanim jednak węże powstały, uczniowie musieli dowiedzieć się sporo o rozmaitych materiałach, takich jak drewno, metal czy tworzywa sztuczne oraz poznać podstawy rysunku technicznego, aby móc prawidłowo, zgodnie ze wzorami umieszczonymi na kartach pracy, wykonać poszczególne jej etapy. Samo ...


Ostatnia taka uroczystość...

We wtorek, 18 czerwca, członkowie klas 8a, 8b oraz 8c po raz ostatni spotkali się w obecnym składzie. Podczas Mszy świętej absolwenci otrzymali spersonalizowane dyplomy przygotowane przez panie Beatę Balinowską, Aleksandrę Niemczyk oraz Aleksandrę Wiśniewską, które w nietuzinkowy sposób opisały nie tylko szkolne, ale również sportowe i charytatywne działania uczniów. Podziękowania za owocną współpracę oraz listy gratulacyjne otrzymali również dumni Rodzice. Następnie w auli odbyła się kolejna część pożegnania, podczas której w formie scenek i zabawnych cytatów uczniowie przedstawili najbardziej charakterystycznych nauczycieli. Wychowawczynie przygotowa ...


Wyniki egzaminu ósmoklasisty w CCB

Miło nam poinformować, że uczniowie klas ósmych KSP osiągnęli rewelacyjne wyniki podczas pierwszego egzaminu ósmoklasisty. Z języka polskiego średnia uczniów KSP wyniosła 79,18% ( średnia w kraju - 63 procent), a z matematyki uczniowie zdobyli 77,20 % (średnia w kraju - 45 procent). Nasi uczniowie przystąpili również do testu z języka angielskiego, którego średnia wyniosła 91,47% (w kraju 59 procent). Wyniki te plasują naszą szkołę w dziewiątym, najwyższym staninie.


Wycieczka klas IV do Trójmiasta

W dniach 05 – 07.06.2019 r. uczniowie klas IV Katolickiej Szkoły Podstawowej udali się na 3-dniową wycieczkę dydaktyczno - krajoznawczą do Trójmiasta. Uczniowie poznali największe atrakcje turystyczne Gdyni, Gdańska i Sopotu. W programie wycieczki były również zabawy i spacery brzegiem morza. Podczas pobytu nad wybrzeżem towarzyszyła nam przepiękna pogoda i dobre nastroje.


Goście z Kazachstanu w CCB

4 czerwca 2019 roku Zespół Szkół Katolickich odwiedził zespół tancerzy i muzyków z Centrum Twórczości Dzieci i Młodzieży w Kapszagaj - Kazachstanie. Powstał on w 1973 roku. Zespół Tańca „Asyltau” zaprezentował się w przepięknych , narodowych strojach. Dzięki nim poznaliśmy tańce narodowe oraz muzykę kazachstańskiego rejonu. Przed nami wystąpił także zespół dobrzystów „Szabyt”, któremu przewodniczyła Kurbanowa Kumisaj. Jest laureatem Międzynarodowych i Republikańskich konkursów. Nasi goście przyjechali pod opieką księdza Artura Zarasia, który przebywa w Kapszagaju na misji . Pracuje w parafii Niepokalane ...


Konkurs o państwach anglo- i niemieckojęzycznych

W poniedziałek, 27 maja 2019, uczniowie naszej szkoły wzięli udział w międzyszkolnym konkursie wiedzy o krajach anglo- i niemieckojęzycznych pod nazwą „Why not angielski und niemiecki zusammen?”. 

Konkurs został zorganizowany przez Miejski Ośrodek Edukacji Nauczycieli w Bydgoszczy. 

W kategorii klas 5-7 SP udział wzięły 3 zespoły trzyosobowe: z klasy Va: Dominik Wiśniewski, Szymon Gruszka, Szymon Kiełczyński, z klasy VII a: Gustaw Kajczuk, Mak ...


Certyfikaty KET 2019

W roku szkolnym 2018/2019 uczniowie klas 6 uczestniczyli w zajęciach przygotowujących do międzynarodowego egzaminu Cambridge KET for Schools, sprawdzającego sprawności językowe na poziomie A2. Do egzaminu przystąpiło 27 uczniów klas 6 i wszyscy pomyślnie zdali ten egzamin. 

Wręczenie certyfikatów miało miejsce dnia 21 maja w naszej szkole. 

Wszystkim gratulujemy!!! 

 Uczniów klas 5 zaprasz ...


Certyfikaty PET 2019

W roku szkolnym 2018/2019 uczniowie klas 7 uczestniczyli w zajęciach przygotowujących do międzynarodowego egzaminu Cambridge PET for Schools, sprawdzającego sprawności językowe na poziomie B1. Do egzaminu przystąpiło 5 uczniów klas 7 i wszyscy pomyślnie zdali ten egzamin. 

Wręczenie certyfikatów miało miejsce dnia 21 maja w naszej szkole. 

Wszystkim gratulujemy!!! 

Uczniów klas 6 zapraszamy ...DROGA KRZYŻOWA

„Kodeks Karny - każdego dotyczy 
 Kodeks moralny – nie chcemy się z nim liczyć”

     W czasie Wielkiego Postu uczniowie klasy 8a wraz z księdzem dyrektorem i wychowawcą, przygotowali nietypową drogę krzyżową. Rozważania odnoszące się do codzienności, wyborów i problemów młodego człowieka, przeplatały się z fragmentami filmu „Pasja” oraz żywymi obrazami poszczególnych stacji, przedstawianymi przez uczniów. 
    Mamy nadzieję, że droga krzyż ...


EGZAMIN ÓSMOKLASISTY

    W dniach od 15 do 17 kwietnia 2019 roku, w naszej szkole, tak jak w całej Polsce, odbyły się po raz pierwszy egzaminy ósmoklasisty. W ciągu trzech kolejnych dni uczniowie klas ósmych zmierzyli się z zadaniami z języka polskiego, matematyki i języka angielskiego. Każdy dzień rozpoczynaliśmy Mszą św. W Eucharystii wraz z dziećmi uczestniczyli również wychowawcy i rodzice, którzy duchowo wspierali swoje pociechy.
    Wiemy że nasi uczniowie byli dobrze przygotowani do tych egzaminów. Wierzymy, że lata edukacyjnych zmagań zaowocują ich osobistym sukcesem, a wyniki egzaminów spełnią ...


WYCIECZKA KLAS ÓSMYCH NAD MORZE 24 – 26 KWIETNIA 2019 R.

    Martwiliśmy się, że to kwiecień i pogoda może być różna, a tu taka miła niespodzianka. Piękne słońce, a termometry pokazują znacznie ponad 20 stopni Celsjusza. 
    Pierwszego dnia zwiedzamy Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku, utrwalając to, o czym uczyliśmy się przez ostatnie pół roku na lekcjach historii. Kolejnego dnia - wizyta w fokarium na Helu i rejs statkiem, a po południu niezapomniana zabawa na plaży. Ostatniego dnia spędzamy 3 godziny w Aquaparku w Redzie, żegnamy morze i kończymy ostatnią już wycieczkę w szkole podstawowej.


Z głębokim żalem...

Z głębokim żalem zawiadamiamy, że 19 maja 2019 r. 
 zmarł 
 śp. 
 Piotr Rogoziński
 uczeń klasy 5a Katolickiej Szkoły Podstawowej im. św. Wojciecha 
 
ks. Waldemar Różycki 
 dyrektor szkoły 
 i wspólnota Zespołu Szkół Katolickich Pomnika Jana Pawła II


Dzień Patrona Katolickiej Szkoły Podstawowej

Dnia 25 kwietnia obchodziliśmy  Dzień św. Wojciecha - patrona Katolickiej Szkoły Podstawowej. Żywot świętego Wojciecha przybliżyli nam  uczniowie klasy II a i II c. Zaprezentowali się w orginalnych strojach mnichów. Wyśpiewali hymn szkoły przy akompaniamencie dzwonków. Całości inscenizacji towarzyszyła muzyka Chorału Gregoriańskiego. 

"Święty Wojciechu, patronie naszej Ojczyzny i naszej szkoły!
Bądź nam przewodnikiem do nieba
i uproś nam u Boga potrzebny hart ducha,
abyśmy z Twoją pomocą mężnie wyz ...


Przypominam

Zebrania z Rodzicami odbędą się:
 • 14 maja (wtorek) – klasy 0-3
 • 15 maja (środa) – klasy 4-8 
 • 16 maja (czwartek) – gimnazjum i liceum


0a w Hali Pomp

24 kwietnia 2019 roku uczniowie klasy 0a zwiedzili Halę Pomp należącą do Muzeum Wodociągów w Bydgoszczy. W zabytkowych wnętrzach neogotyckiej Hali Pomp dzieci oglądały stare urządzenia, fotografie, dokumenty, makiety związane z wodociągami i przybliżającymi ich historię. Następnie przeszły ścieżką edukacyjną. Tu dzieci oglądały zabytkowe urządzenia wodociągowe: hydranty, zdroje uliczne, pompy, replikę średniowiecznego rurmusa oraz współczesne urządzenia: pompy, zasuwy, zawory. Przeszły również kanałem wodno-ściekowym z końca XIX wieku (będącego 15-metrową repliką).


Profil lingwistyczny w liceum - test kwalifikacyjny

Test kwalifikacyjny do grupy lingwistycznej w liceum trzyletnim i czteroletnim sprawdzający znajomość języka angielskiego odbędzie się 31.05 (piątek) o godz. 13.00 i będzie składał się z części pisemnej i ustnej. 
 
Część pisemna: 
 - czytanie ze zrozumieniem, 
 - pisanie, 
 - test leksykalny na poziomie B1/B1+, 
 - test gramatyczny obejmujący następujące zagadnienia: 
 - wszystkie czasy gramatyczne, za wyjątkiem Future Perfect Continuous, 
 - czasowniki modalne, 
 - zdania warunkowe (0 ...


Mała Liga Zadaniowa

6 kwietnia 2019 r. po raz piąty w Szkole Podstawowej nr 2 im. Jana Pawła II w Wąbrzeźnie spotkali się najlepsi mali matematycy województwa kujawsko – pomorskiego. W tym dniu odbył się finał V Wojewódzkiego Konkursu Matematycznego klas III „Mała Liga Zadaniowa”. Poziom konkursu okazał się w tym roku bardzo wysoki. Na etapie wojewódzkim gościło tylko 48 uczestników z 22 szkół, z 14 miejscowości: z Bydgoszczy, Torunia, Brodnicy i okolic, Kowalewa Pomorskiego,Radzynia Chełmińskiego, Wąbrzeźna i powiatu wąbrzeskiego. Z naszej szkoły do finału zakwalifikowali się dwaj uczniowie klasy 2b, których przygotowała do konkursu pa ...


Koncertowy poniedziałek

Gdy w poniedziałkowy poranek ósmoklasiści oczekiwali na rozpoczęcie egzaminu, uczniowie pozostałych klas szkoły podstawowej ruszyli do Filharmonii Pomorskiej. Czekano tam na nas z koncertem zatytułowanym „Po czwarte Moniuszko”. Zorganizowany został w celu uczczenia przypadającej w tym roku dwusetnej rocznicy urodzin słynnego kompozytora, dyrygenta i patrioty w jednej osobie. Zanim usłyszeliśmy Orkiestrę Kameralną Filharmonii Pomorskiej Capella Bydgostiensis, uczniów zaproszono na półgodzinną lekcję – pogadankę. Po niej wysłuchaliśmy kilku bardziej i mniej znanych utworów polskiego kompozytora, m.in. fragmentów oper – Halki ...


Zimorodek 2019

4 kwietnia w naszej szkole odbył się po raz pierwszy Międzyszkolny Konkurs Przyrodniczy - Zimorodek, pod hasłem: „Las i jego mieszkańcy”. Konkurs przeznaczony był dla uczniów bydgoskich szkół podstawowych klas I – III. Konkurs został przeprowadzony w trzech kategoriach wiekowych. Razem udział wzięło w tym wydarzeniu 77 uczniów. Gala wręczenia nagród odbyło się 16 kwietnia w siedzibie organizatora. Każdy uczestnik spotkania został nagrodzony. Nagrody zostały zakupione, dzięki pozyskanym środkom finansowym z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Toruniu oraz Zespołowi Szkół Katolickich w Bydgoszczy. ...


Kolorowy tydzień w KSP

Kolorowy tydzień w Katoliku rozpoczęliśmy w ubiorach dresowych. We wtorek, 2 kwietnia, nasi uczniowie przybrali w większości barwy niebieskie, włączając się w ten sposób w coroczne obchody Światowego Dnia Świadomości Autyzmu. W środę na szkolnych korytarzach zrobiło się „cieplej” a to za sprawą czerwieni, pomarańczu i bordo. Czwartek nawet chłopców zachęcił do ubrania rzeczy różowo-fioletowych. W piątek w naszej szkole było biało-szaro. Serdecznie dziękujemy klasom młodszym oraz zerówkom za włączenie się w akcję. Na Was zawsze można liczyć!


Baśnie i wiersze na scenie

Młodzi aktorzy przygotowali dla swoich kolegów z klas O-III i IV-VI przedstawienia z okazji... No właśnie... Z sympatii do nich.
Maluchy mogły bawić się z Brzechwą. Samochwała (jak zwykle) się przechwalała, Leń siedział na tapczanie i narzekał, Żaba się leczyła, ale nieskutecznie, Żuraw szukał żony...
To tylko kilka zabawnych sytuacji. 
Czwarte, piąte i szóste klasy oglądały młodych aktorów, którzy na scenie wcielali się w baśniowych bohaterów.
„Czerwony Kapturek", ...


Świetlik 2019

W dniu 12.03.2019r. odbyła się XII edycja Ogólnopolskiego Konkursu Nauk Przyrodniczych „Świetlik”, którego patronem honorowym jest Rektor Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie oraz Wydział Fizyki, Astronomii i Informatyki Stosowanej Uniwersytetu Jagiellońskiego. Konkurs Świetlik popularyzuje nauki przyrodnicze wśród uczniów szkół podstawowych. W naszej szkole udział w konkursie wzięło 183 uczniów z klas I-VIII. Cieszy, że tak wielu młodych ludzi interesuje się szeroko rozumianą przyrodą. Czekamy na wyniki do 15 maja 2019 r.


Niecodzienni goście w 0a

1 marca 2019 roku klasa 0a gościła panią Katarzynę (terapeutkę) wraz z Jej podopiecznymi: alpaką i skunksem. Dzieci usłyszały wiele ciekawostek o tych zwierzętach. Najwięcej radości sprawiło głaskanie zwierząt i wspólne fotografie.


Konkurs "Zimowa piosenka"

W środę, 27 lutego, obył się w auli konkurs wokalny dla uczniów z klas pierwszych „Zimowa piosenka”. Pomimo prawie przedwiosennej aury w sercach artystów z pierwszych klas i wspaniałej widowni znów zagościła mroźna i śnieżna atmosfera. Nasi uczestnicy bardzo ładnie i efektownie zaprezentowali utwory związane z zimą, takie jak „Tupu tup po śniegu”, „Bałwan”, „Hu hu ha, nasza zima zła”, „Zielony gość”, czy też „Zimo, zimo”.

Wszyscy nasi mali wykonawcy otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz upominki.


Medaliści Salezjańskiej Ligi Bydgoszczy

Najmłodsi piłkarze naszej szkoły, biorący udział w rozgrywkach piłkarskich Salezjańskiej Ligi Bydgoszczy, wywalczyli medale oraz puchary. Statuetkami uhonorowani zostali także najlepsi zawodnicy, strzelcy oraz bramkarze. Drużyny Katolika dzielnie walczyły, pokonując kolejnych rywali. Panu Piotrowi Olszewskiemu – trenerowi – i piłkarzom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów! 

Rocznik 2008  (I miejsce)  - Najlepszym zawodnikiem oraz strzelcem tych rozgrywek został Jakub Prywiński  ...


Biały Miś 2019

18 lutego 2019 r. był dla klas 1 - 5 Katolickiej Szkoły Podstawowej pierwszym dniem sportowego turnieju Białego Misia. Walka była zacięta między KSP, SP 18 i SP 48. Losy konkurencji rozstrzygnęły się na ostatnich metrach startów uczniów klas 4 i 5. Nasi sportowcy dzielnie obronili drugie miejsce uzyskując 60 punktów.

22 lutego 2019 r. byliśmy gospodarzami drugiej rundy eliminacyjnej. Mali sportowcy z KSP wykonali plan maksymalnie. Wygrali wszystkie z 15 konkurencji i zdobyli 90 punktów. A walczyć było o co. Wcią ...


Refleksja nad zjawiskiem sieci

W tym tygodniu w naszej szkole, w związku z obchodami Dnia Bezpiecznego Internetu, powstała wyjątkowa budowla. Uczniowie klas 0-6 wspólnie zbudowali sieć Internetową którą mogliśmy zobaczyć i dotknąć. W tym celu użyto różnych elementów, z których powstała jedna połączona całość. Do tego projektu uczniowie użyli różnego rodzaju materiałów. Dzięki temu dzieci i dorośli, uświadomili sobie, że w Internecie, którego codziennie używamy jest wiele niebezpieczeństw, takich jak kontakty z nieodpowiednimi osobami i treściami, kłamstwo możliwość utraty ...


British Day w klasach piątych KSP

Podczas wielu atrakcji Dnia Brytyjskiego klasy piąte stanęły przed nie lada artystycznym wyzwaniem. Uczniowie klasy 5d wyszkolili się w tańcu irlandzkim oraz rytmicznym stepowaniu i klaskaniu. Tymczasowe księżniczki i rycerze z klasy 5c, ubiorami nawiązali do treści recytowanego angielskiego poematu pt. ”The Lady of Shalott” autorstwa lorda Alfreda Tennysona. Piosenka ”My Bonnie lies over the ocean” w wykonaniu uczniów klasy 5b przypominała jej energiczne wykonanie przez zespół The Beatles. Szkocko przyodziani członkowie klasy 5a zaprezentowali pieśń ”Loch Lomond”. Dodatkową atrakcją było solo wykonane na trąbce przez gościn ...


Dzień Edukacji Narodowej 0-3 KSP

W dniu 12.10.2018 r. dzieci z klasy 2b prowadziły Akademię z okazji Dnia Edukacji Narodowej. W uroczystości brały udział dyrekcja szkoły, pracownicy szkoły i nauczyciele z dziećmi klas 0 - III


Przedstawienie Żółta Ciżemka

11 października uczniowie klas 1-3 KSP oglądali ,,Żółtą ciżemkę". Ten historyczny spektakl przeniósł ich do XV wieku, w czasy panowania króla Kazimierza Jagiellończyka.

 Uczniowie śledzili losy Wawrzusia, który pewnego dnia opuścił dom i wyruszył w świat. Podczas podróży chłopiec był świadkiem kradzieży, trafił do cyrku, aż wreszcie dotarł do Krakowa, gdzie poznał kronikarza Jana Długosza. To on odkrył rzeźbiarski talent Wawrzusia.


Obywatele już wybrali

W piątkowych wyborach na Przewodniczącego Samorządu Uczniowskiego Katolickiej Szkoły Podstawowej postawiono po raz drugi na przedstawiciela klasy 8a. Z plakatu wyborczego Antka dowiedzieliśmy się, że ‘nie odda funkcji bez walki’, tym samym wskazując na konkrety, których należy się po nim spodziewać. Akcje charytatywne, konkursy talentów, dyskoteki czy dni sportu to tylko kilka propozycji z listy Antoniego. Drugie miejsce, po bardzo wyrównanej walce, zajęła Amelia Rudnicka z kl. 8c, która z plakatu zapewniała: ‘Głosuj na Amelię - Koleżanko, Kolego, a spotka Cię w szkole coś przyjemnego!’ Wiktor Gmys z klasy 8b pytając, zachęc ...


W starej szkole młody duch

Niestandardowa część trzynastego września dla klasy 8a zaczęła się tuż po godzinie osiemnastej. Dwadzieścia dwoje uczniów zasiadło wokół ogniska w Trzebcinach, by rozkoszować się zapachem pieczonych kiełbasek i cudownie rozpływających się w ustach, podgrzanych oscypków. Dla większości uczestników była to kulinarna nowość, za którą oddaliby nie jedną chrupiącą bułeczkę…

Poranne świeże powietrze znacznie zaostrzyło nasze apetyty podczas piątkowego śniadania przy pierwszych ciepłych promieniach słońca.  Wspólne malowanie ‘klasowych inicjałów’ ...


Piast Kołodziej na scenie

Uczniowie klas IV realizowali w tym roku projekt W świecie baśni i legend. Dzieci nagrały kilka filmów inspirowanych baśniami i legendami. Jedna grupa wybrała przedstawienie i właśnie ono zwieńczyło projekt.


Wielki Finał - Czaru 2 kółek

30 maja 2018 na stadionie Zawiszy w Fordonie odbył się Wielki Finał Zawodów Rowerowych Czar2kółek. Do wyścigów stanęło 144 zwycięzców z 4 eliminacji strefowych.

Najszybsze dzieci z całej Bydgoszczy rywalizowały w 6 kategoriach wiekowych, z podziałem na chłopców i dziewczynki.

Medaliści „Wielkiego Finału Czaru 2 kółek 2018” z Katolickiej Szkoły Podstawowej to:

3m - Dominika Kopczyńska (klasa 1C)

3m - Paweł Ratajczak (klasa ...


Rozstrzygnięcie ogólnopolskiego konkursu plastycznego - DOBRO W OCZACH DZIECKA

Ogólnopolski Konkurs Plastyczny "Dobro w oczach dziecka" zorganizowała Katolicka Szkoła Podstawowa im. św. Wojciecha w Bydgoszcz. Nadesłano na konkurs 75 prac z 12 placówek. Zostały one ocenione pod względem samodzielności wykonania, pomyslowości w interpretacji tematu i estetyki.

 

Gratulujemy laureatom:


KLASA I

 • 1 MIEJSCE - Oliwia Kotecka
 • 2 MIEJSCE - Jagoda Tyburek
 • 3 MIEJSCE - Maciej Binder
 • WYRÓŻNIENIE - Maria Częstochowska

KLASA II< ...


Eliminacje - Czar 2 kółek

W czwartek 17 maja 2018 na stadionie Gwiazdy odbyły się eliminacje zawodów rowerowych Czar2kółek.  

System eliminacji do finału został utworzony na podstawie 4 stref w zależności od osiedla na jakim znajduje się dana szkoła. 17 maja na stadionie „Gwiazda” do rywalizacji w eliminacjach razem z naszą szkołą stanęło ponad 200 uczestników z 16 szkół podstawowych Miasta Bydgoszczy, z rejonu osiedli Wyżyny, Wzgórza Wolności i Szwederowa. Dzieci rywalizowały w 6 grupa ...Szkolenie z zakresu pierwszej pomocy

8 lutego 2018 roku ratownicy z Harcerskiego Klubu Ratowniczego z Torunia uczyli dzieci z zerówek:

 • bandażowania ran; 
 • wzywania pomocy;
 • oceniania stanu poszkodowanego na fantomie: sprawdzania oddechu i przytomności;
 • postępowania w zakrztuszeniu.
Była możliwość zobaczenia sprzętu ratowniczego, zrobienia sobie zdjęcia w ubraniu ochronnym i hełmie. Spotkanie było niezwykle przydatne i interesujące.