Pomoc psychologiczno-pedagogiczna w CCB podczas zawieszenia zajęć

W związku z zawieszeniem zajęć szkolnych, informujemy Państwa o naszych dyżurach (wiadomości sprawdzamy częściej, natomiast dyżury służą możliwości prowadzenia konwersacji w czasie rzeczywistym). Można się z nami komunikować przez e-dziennik oraz program Teams. Zachęcamy Państwa do korzystania z naszych konsultacji oraz wsparcia w tych trudnych okolicznościach.

Dyżury: Marta Gralik – psycholog szkolny 
Pn. 10.00-12.00; 16.00-18.00 
Wt. 10.00-12.00 
Śr. 10.00-12.00; 16.00-18.00
Czw. 10.00-12.00

Małgorzata Heiler – pedagog szkolny 
Wt. ...


Katecheza dla uczniów klasy 3 KSP

Szczęść Boże 

Witam serdecznie w Waszych domach za pośrednictwem szkolnego facebooka. W ramach przygotowania uczniów klas 3 KSP zamieściłem kolejną katechezę z cyklu: Uczestnictwo we Mszy św. Temat naszej lekcji brzmi: Przepraszamy Boga – akt pokutny. 

Proszę o przesłanie w nadchodzącym tygodniu ćwiczeń na znany już adres: aleksander.kozakowski@katolik.bydgoszcz.pl a zamieszczonych w kartach pracy na stronie 42, dodatkowo zeskanowane materiały wyślę rodzicom za pośrednictwem dziennika elektronicznego. 


Nauczanie na odległość w Katoliku

Szczęść Boże 

Myślę, że wszyscy już tęsknimy za szkołą. Spełniają się słowa naszego Wieszcza narodowego, że często doceniamy jakieś dobro, dopiero wtedy, kiedy je utracimy. 

Zawieszenie zajęć oraz nauczanie na odległość jest dla nas wszystkich ogromnym wyzwaniem, zarówno dla naszych uczniów, rodziców oraz nauczycieli. 

Sporo zamieszenia i niepotrzebnego niepokoju ...


Zawieszenie zajęć szkolnych do Wielkanocy

20 marca 2020r. premier Mateusz Morawiecki ogłosił wprowadzenie stanu epidemii w Polsce. W związku z tym zostają odwołane zajęcia w szkołach do Wielkanocy. 
Minister Edukacji Dariusz Piontkowski powiedział, iż zostanie wprowadzony obowiązek realizowania podstaw programowych od 25 marca, by nauczyciele mogli, gdy będzie taka potrzeba, wystawiać ocenę. 

W najbliższym czasie poinformuję o sposobie realizowania kształcenia oraz oceniania w naszej szkole. 

< ...Katecheza ks. prefekta dla uczniów klas 3 KSP


Niech będzie pochwalony Jezus Chrystus! 

Kochani uczniowie klas trzecich, zwracam się do Was za pośrednictwem szkolnego facebooka. Zależy mi, abyście we właściwy sposób przygotowali się do I komunii świętej. Zapewne większość uczniów korzystając z dyspensy – czyli specjalnego pozwolenia księdza biskupa – opuściła niedzielną mszę św., nie ...


Dezynfekcja szkoły

Mimo że w naszej szkole nie stwierdzono przypadków zarażenia koronawirusem zarówno wśród uczniów, ich rodziców czy też nauczycieli i pracowników szkoły, podjęliśmy decyzję o dezynfekcji całego budynku szkolnego, którą przeprowadzono w piątek, 20 marca 2020r.


Zmiana terminu "Drzwi otwartych"

Odwołujemy wcześniejsze terminy "Drzwi otwartych" (14.03, 20.03 i 23.03). 
Kandydatów do Katolickiej Szkoły Podstawowej zapraszamy na "Drzwi otwarte" które odbędą się w sobotę, 4 kwietnia br., o godz. 10.00 (spotkanie dla rodziców z dziećmi) lub w poniedziałek, 6 kwietnia br., o godz. 17.00 (spotkanie tylko dla rodziców). 

 Serdecznie zapraszamy


Odwołanie zajęć w szkole

W związku z zawieszeniem zajęć dydaktyczno-wychowawczych w przedszkolach, szkołach i placówkach oświatowych od 12 marca (czwartek) do 25 marca (środa) informuję, że:
– w dniach: 12-13.03 (czwartek, piątek) odbędą się tylko zajęcia opiekuńcze w godzinach 7.00-17.00. 
– w dniach: od 16.03 (poniedziałek) do 25 (środa) uczniowie nie przychodzą do szkoły. Szkoła zostaje zamknięta i nie będą prowadzone żadne zajęcia. 
– uczniowie liceum nie przychodzą do szkoły od 12.03 do 25.03. 


Srebrny medal dla naszych piłkarek

W naszej szkole, został rozegrany finał Mistrzostw Bydgoszczy w halowej piłce nożnej szkół podstawowych dziewcząt. Nasza drużyna w składzie: Nadia Arbszajtis, Weronika Rozwadowska - Walczak, Dominika Narewska, Marta Kurczewska, Dominika Dyhid, Basia Stanecka i Amelia Lazarek wywalczyły wicemistrzostwo Bydgoszczy!!!

Dziewczętom serdecznie gratulujemy sukcesu!!!


Problem z segregacją śmieci? Spytaj z ‘katolika’ dzieci!

Tak! Spytaj! A każdy uczeń bez wahania odpowie! Zarówno zerówkowicz jak i licealista już ćwiczył lub dopiero poćwiczy samodzielną segregację odpadów. Jak wyglądają zajęcia? Najpierw krótki wstęp - jaki jest cel segregacji i recyklingu? Gdzie stoją i jakie kolory mają nowe pojemniki na śmieci? Następnie ćwiczenie polegające na przyporządkowaniu odpadu do odpowiedniego pojemnika. Ostatni etap to sprawdzenie poprawności wykonania zadania oraz jego ewentualna korekta. Pod koniec zajęć uczniowie sprawdzają jeszcze wiedzę nt. najbardziej popularnych symboli zamieszczanych przez producentów na opakowaniach. Niestety… większość zna ...W tajemniczym ogrodzie - projekt edukacyjny klas IV KSP

W lutym b.r. na lekcjach języka polskiego uczniowie klas IV przybliżyli sobie losy bohaterów powieści F.H.Burnett pt. „Tajemniczy ogród”. Fascynacja tematyką utworu sprawiła, że dzieci z chęcią przystąpiły do udziału w projekcie edukacyjnym, mającym na celu „uczenie się przez działanie”. Korzystając ze zdobytej wiedzy i własnych zdolności artystycznych, stworzyły piękne „tajemnicze ogrody”, w których bohaterowie powieści odnaleźli sens i radość życia."Biały Miś 2020 "

17 lutego 2020 r. był dla klas 1-5 Katolickiej Szkoły Podstawowej pierwszym dniem sportowego turnieju eliminacyjnego „Biały Miś 2020”. Gościliśmy reprezentantów Szkoły Podstawowej Nr 15 oraz Szkoły Podstawowej Nr 66. Od początku walka między zawodnikami była zacięta. Losy konkurencji rozstrzygnęły się na ostatnich metrach zawodów klas 4-5. Uczniowie KSP wysoko zawiesili poprzeczkę tak pisali o nas dziennikarze. Obronili drugie miejsce uzyskując 61 punktów. Dziennikarze oglądający zmagania sportowe byli zachwyceni dopingiem naszej szkolnej publiczności: rzadko się zdarza tak liczna i zaangażowana publiczność, ...


Walentynkowe przedstawienie przygotowane z miłości do… uczniów

Macocha? Wredne siostry? Dobra wróżka? Dynia? Pantofelek? Każdy, choćby początkujący wielbiciel literatury, domyśli się, że chodzi o baśń pt. Kopciuszek. Ale czy byłby w stanie przewidzieć, że nosi on but w rozmiarze 42? …że na bal zostanie zawieziony przez końską taksówkę? …że w odnalezieniu właścicielki złotego pantofla pomoże telefonicznie pani z salonu obuwniczego znanej firmy? Otóż nie! Belferską wersję baśni, którą obejrzeli w piątek uczniowie szkoły podstawowej, przygotowywano kilka miesięcy. Zaangażowanie wszystkich nauczycieli, biorących w niej udział, było ogromne. Próby o siódmej rano, poprawki s ...


American Day

W piątek 24 stycznia świętowaliśmy American Day. Uczniowie brali udział w licznych atrakcjach. Przede wszystkim wspomnieć należy wyjątkowe zajęcia sportowe poprowadzone przez pana Stanisława Pawlaka i jego KS Bydgoszcz Archers. Mogliśmy poznać zasady gry w amerykański futbol, a także sami spróbować swych sił na boisku. Ponadto mogliśmy oglądać wywiad z Donaldem Trumpem, którego uprowadzono ; ). Na szczęście uczniowie odnaleźli pana prezydenta i uwolnili go. Aby to osiągnąć, musieli rozwiązać liczne zagadki przygotowane przez kolegów. W szkolnej auli wysłuchaliśmy piosenek i wystąpień „Speak as if you were”, a także obe ...


Setna rocznica powrotu Bydgoszczy do Macierzy

W poniedziałek 20 stycznia 2020 r. ciesząc się setną rocznicą powrotu Bydgoszczy do Polski, uczniowie naszej szkoły przebrali się w stroje z lat 20. ubiegłego stulecia. Z radiowęzła rozbrzmiewała muzyka niepodległościowa i z dwudziestolecia międzywojennego.


Symbole Ameryki oczami czwartoklasistów

    W czwartek tuż przed feriami w ramach obchodów Dnia Amerykańskiego uczniowie klasy 4a jako pracowite krasnoludki Disneya, roztańczone Indianki, gwiazdy Hollywood, teksańskie kowbojki i zwinni gracze rodem z NBA pokazali się młodszym kolegom. Tuż po nich, w ponad dwudziestominutowym występie, uczniowie klasy 4b odegrali role najbardziej rozpoznawalnych symboli Ameryki. Wuj Sam oraz kwiatowy symbol Stanów Zjednoczonych – Rose – przedstawiali kolejno pojawiających się bohaterów: bieliki amerykańskie, Statuę Wolności, Biały Dom, Dzwon Wolności oraz flagę narodową. Wsparciem muzycznym dla pozostałych uczniów klas ...


Jasełka 2019

Przed Bożym Narodzeniem koło teatralne kl. V wystawiło jasełka. 

Maryja i Józef zmierzali do Betlejem. Na świat przyszedł Jezus. Powitali Go pasterze i monarchowie. Aniołowie strzegli Dzieciątka przed Herodem.
Spójrzmy, jak zagrali młodzi aktorzy.


Życzenia Bożonarodzeniowe 2019

Jezus Chrystus przyszedł na świat, by przywrócić utraconą równowagę – przywrócić ją u samych niejako korzeni. Dlatego jest On nowym początkiem! Nowym początkiem dziejów człowieka w Bogu. Właśnie dlatego On – Syn na równi z Bogiem, współistotny Ojcu – jako człowiek przyjmuje postać sługi. I jeszcze – jako człowiek – w zewnętrznym przejawie uznany za człowieka, uniżył samego siebie, stawszy się posłusznym aż do śmierci, i to śmierci krzyżowej (Flp 2,7-8). 
św. Jan Paweł II, homilia podczas Niedzieli Palmowej, 31.03.1985r. 

W imieniu Collegium Catholicum Bydgostiense 
z serca życzę 
ab ...


Włoska szopka Bożonarodzeniowa w CCB

W naszej klasie pojawiła się niezwykła szopka, która przyjechała z Włoch. Podziwiamy różnorodność figurek. Wśród tradycyjnych, pojawiły się figurki wielbłądów, rybaka, gęsiareczki, kowala, maślarza, piekarza, przekupki i wiele innych. Kamienistą drogą można dojść do źródełka, w którym płynie woda. 
O zmroku można podziwiać rozświetlone włoskie miasteczko. 
Cała szopka stanowi kompozycję fragmentu okolic południowych Włoch.


Gazetka CCB - 12.2019

Po dłuższej przerwie wracamy z wydaniem bożonarodzeniowym. 
Znajdziesz tutaj pomysły na świąteczny prezent dla najbliższych, przepis na grudniowy wieczór, wywiad z księdzem Dyrektorem i wiele więcej! 

Miłej lektury!


Konkurs na najpiękniejszego lapbooka

W dniu dzisiejszym wręczone został nagrody za najpiękniejszego lapbooka o tematyce świątecznej w języku niemieckim. 
Zwycięzcami konkursu zostali: 
 I miejsce – Dominika Narewska, Nadia Stranz 
 II miejsce – Wiktor Kłódkowski, Małgorzata Wysocka, Sara Rzendkowska
 III miejsce – Aleksander Kosiński, Piotr Szymkowiak, Weronika Pujanek 
 Wyróżnienia: Wiktoria Maternowska, Julia Srokosz, Weronika Stachecka, Maria Cilska.


Rozstrzygnięcie konkursu „Koch mir was”

Rozstrzygnięto ogólnopolski konkurs kulinarny w języku niemieckim „Koch mir was” dla szkół podstawowych, organizowany przez Goethe Institut w Warszawie. Wyróżnieni uczniowie otrzymali fartuszki z logo projektu Deutsch Plus, w którym uczestniczy nasza szkoła.Dzień bohatera literackiego

11 grudnia w naszej szkole świętowaliśmy dzień bohatera literackiego. Każdy uczeń miał możliwość przebrać się za wybranego bohatera i zaprezentować go całej społeczności szkolnej. Zapraszamy na fotorelację ze wspólnej zabawy. Już czekamy na przyszły rok...


Nałożenie komży

W środę, 4 grudnia, w kaplicy szkolnej podczas Mszy św. sprawowanej dla uczniów klas 0-3 KSP kandydaci na ministrantów otrzymali komże, jako zewnętrzny znak swojego pragnienia służby Bogu we wspólnocie Kościoła.


KAROLKI 2019 ROZDANE

„Karolki" rozdane 
III edycja Konkursu Poezji Śpiewanej „O złoty mikrofon Karolka" za nami.
Dziękujemy tym, którzy pojawili się u nas drugi i trzeci raz, a także tym osobom, które pierwszy raz występowały na scenie Katolika. 
 Nie zabrakło wzruszeń. Poezja w połączeniu z muzyką je gwarantuje. Uczestnicy prezentowali wysoki poziom. O miejscach decydowały detale.

 Oto lista nagrodzonych w tegorocznym konkursie „O złoty mikrofon Karolka".

SZKOŁY ŚREDNIE

 I miejsce i „Karolek" 
 Olga Gwizdała („Jego portret")  ...


Święto Catherinettes w Katoliku 2019

25 listopada, w święto świętej Katarzyny, w naszej szkole odbył się pokaz kapeluszy. Ta tradycja bierze się z kultury francuskiej, dlatego pokaz został zorganizowany przez Panią Joannę Bukarowicz oraz grupę francuskojęzyczną. Tego dnia, we Francji, panny do 25 roku życia lub młodsze ubierały ekstrawaganckie kapelusze w kolorach zielonym ( kolorze nadziei) i żółtym ( kolorze mądrości ); tak ubrane udawały się modlić do świętej Katarzyny, o jak najszybsze zamążpójście. Pokazowi w naszej szkole towarzyszył konkurs na najoryginalniejszy kapelusz. W kategorii “Kapelusze wykonane własnoręcznie” komisja przyznała pierwsze tr ...


Karolek 2019

Zapraszamy na Konkurs Poezji Śpiewanej „O złoty mikrofon Karolka", który odbędzie się 27 XI br. w Zespole Szkół Katolickich przy ul. Nowodworskiej 17 w Bydgoszczy. 

Zaczynamy o 9.10 i na tę godzinę zapraszamy do auli (I piętro). Przed wręczeniem dyplomów i nagród, co nastąpi około 11.15, będzie słodki poczęstunek. 

Anna Golz, Jolanta Szymańska, Aneta Tabin


Deutsch Plus - spotkanie klas 7-8 KSP z młodzieżą niemiecką

13 listopada 2019 roku odbyło się kolejne już spotkanie uczniów naszej szkoły z młodzieżą niemiecką, zorganizowane w ramach projektu Deutsch Plus. Tym razem możliwość sprawdzenia się w języku niemieckim mieli uczniowie klas 7 i 8 KSP.  Po wysłuchaniu i obejrzeniu prezentacji o Nadrenii-Północnej Westfalii, z której pochodzi nasz gość, uczestnicy spotkania musieli odpowiedzieć na wiele pytań, dotyczących prezentacji oraz wzięli udział w stymulowanej rozmowie z naszym gościem. Na zakończenie spotkania uczniowie przeprowadzili w języku niemieckim quiz o Polsce. 


Srebrny medal dziewcząt z Katolika

Nasze dziewczęta zajęły II miejsce w finale XXVII Bydgoskiej Olimpiady Młodzieży w drużynowych zawodach w tenisie stołowym. Wystartowało w nich 15 drużyn. Dziewczyny z Katolika uległy jedynie w finale zawodniczkom z SP nr 63 trenującym na co dzień w klubie sportowym. Naszą szkołę reprezentowały Julia Marmurowicz i Marta Kulawiak. 
Dziewczętom serdecznie gratulujemy sukcesu.


Deutsch Plus - konkurs kulinarny "Koch mir was"

Uczniowie klas 4-6 uczący się języka niemieckiego mieli okazję bliższego poznania kuchni krajów niemieckiego obszaru językowego dzięki konkursowi organizowanemu przez Goethe Institut dla szkół biorących udział w projekcie Deutsch Plus.  Do konkursu przystąpiło 9 trzyosobowych zespołów,. Konkurs polegał na wybraniu przepisu, przyrządzeniu potrawy, zrobieniu zdjęć i zaprojektowaniu strony z książki kucharskiej, na której znajduje się wybrany przepis. Liczyła się kreatywność, samodzielność  i estetyka wykonanych prac. Prace pięciu zwycięskich zespołów zostały wysłane do Goethe Institut w  Warszawie.  Rozstrzygnięcie etapu ogólnopols ...


Dla naszych uczniów Multikino - teatrem

Wtorek, 22 października 2019 roku, nazwać możemy teatralnym. Tego dnia uczniowie dziesięciu klas szkoły podstawowej udali się do Multikina, by obejrzeć spektakl pt. "Boskie poczucie humoru czyli historie biblijne". Czworo młodych aktorów z Teatru Młodego Widza z Wolimierza przedstawiło osiem opowieści biblijnych. Siedmioro dzieci z widowni również miało szansę stanąć na deskach sceny i wcielić się w rolę Dawida oraz zwierząt z arki. 
Jarek Jarecki, główny bohater przedstawienia, to typowy uczeń, który zamiast przygotowywać się do testu ze Starego Testamentu, wagaruje i ćwiczy triki ...


Dzień Nauczyciela 2019

Nauczyciel uśmiechnięty... 

Dzień Edukacji Narodowej uroczyście obchodzili uczniowie klas 0-3. Klasa 2 A przygotowała program artystyczny, w którym nie zabrakło poezji, tańca, śpiewu oraz scenek humorystycznych z ławki szkolnej. Tego dnia dzieci podziękowały nauczycielom za … SERCE.


Dzień Nauczyciela

Działo się w poniedziałek! 

14 X na szkolnej scenie zaprezentowały się aż 3 grupy młodych aktorów. W ten sposób uczciliśmy DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ. Pośmialiśmy się z siebie, wywołaliśmy zamieszanie w świecie baśni. Nauczyciele wrócili wspomnieniami do szkoły. Już wiemy, co lubili, czego (kogo) się bali... 

Popatrzmy...


Spotkanie klas 0a i 0b z funkcjonariuszami służby celno-skarbowej

11 października 2019 roku do naszej szkoły przybyli funkcjonariusze służby celno-skarbowej. Panie, w bardzo ładnych mundurach, przybliżyły zadania Służby Celno-Skarbowej. Dzieci dowiedziały się kim są funkcjonariusze celno-skarbowi, jak wygląda ich praca. Celem zajęcia było również podniesienie świadomości w zakresie ochrony zagrożonych dla przetrwania żyjących populacji roślin i zwierząt (tzw. Konwencja Waszyngtońska zwana CITES). Uczniowie dowiedzieli się dlaczego należy chronić zwierzęta i jakich pamiątek z podróży nie należy przywozić. Goście zaprezentowali okazy spreparowanych zwierząt oraz różnych wyrobów wykonanych ze zwierząt objętych Kon ...


Zwiedzanie Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej Nr 1 w Bydgoszczy

9 października 2019 roku uczniowie klasy 0a udali się do bydgoskiej remizy. Na początku odbyły się zajęcia w sali edukacyjnej „Ognik”. Dzieci dowiedziały się o zasadach bezpiecznego zachowania się w domu, w szkole i poza szkołą, utrwaliły numery alarmowe, obejrzały prezentację multimedialną o pracy strażaków. Następnie zwiedzały jednostkę: oglądały wozy strażackie wraz z ich wyposażeniem, sprzęt pożarniczy, stroje strażackie. Wysłuchały opowieści o odpowiedzialnej i niebezpiecznej pracy strażaków.


Spotkanie klas 0a i 0b z p. Grzegorzem Dudzińskim, prezesem Fundacji Światłownia – Kultura Bez Barier pod hasłem: „Instrukcja obsługi niewidomego”.

Podczas spotkania dzieci poznały realia życia osób niewidomych. Dowiedziały się jak im pomagać w codziennych czynnościach. Pan Grzegorz zaprezentował urządzenia ułatwiające różne czynności, między innymi: czujnik poziomu cieczy, który nie pozwala na przelanie gorącej herbaty w szklance, czytnik banknotów, udźwiękowiony laptop ze specjalistycznym oprogramowaniem, telefon komórkowy, ciekawe aplikacje. Naszemu gościowi towarzyszył pies przewodnik o imieniu Lucek. Spotkanie promowało profilaktykę zdrowia (kontrole u okulistów, odpowiednie korzystanie z komputerów). Pan Grzegorz urozmaicił spotkanie piosenkami, do których akompaniował na gitarze. Spotkanie było ...


0a i 0b na Zawiszy

30 września 2019 roku klasa 0a i 0b świętowała Dzień Chłopca na obiektach sportowych Zawiszy. Dzieci zwiedziły stadion piłkarsko-lekkoatletyczny, wiele pomieszczeń (szatnię dla drużyn piłkarskich, salę boksu, salę podnoszenia ciężarów, halę gimnastyki sportowej). Mimo deszczowej pogody wszystkie dzieci stwierdziły, że wycieczka była super!


Zaprzysiężenie Samorządu Szkolnego Katolickiej Szkoły Podstawowej

24 września podczas Mszy św. nastąpiło zaprzysiężenie nowego Samorządu Szkolnego Katolickiej Szkoły Podstawowej. Przewodnicząca Kornelia Ławkowska oraz zastępca Cezary Dziaman złożyli przyrzeczeni, że będą postępować uczciwie i nienagannie, kierować się zasadami koleżeństwa oraz godnie reprezentować interesy wszystkich uczniów. Po zakończonej Mszy św. Kornelia i Cezary wygłosili expose. Nowym przedstawicielom Samorządu Szkolnego KSP życzymy powodzenia i sił w pełnieniu obowiązków, opieki Matki Bożej Pięknej Miłości i błogosławieństwa Bożego.


Wybory Samorządu Szkolnego 2019/2020

20 września 2019 r. społeczność klas 4-8 wybrała w demokratycznych wyborach swoich przedstawicieli do Samorządu Szkolnego. przewodnicząca została Kornelia Ławkowska, a zastępcą Cezary Dziaman, oboje są uczniami klasy 8 a. 

Gratulujemy!


"Jesień zamknięta w słoiku"

W dniach 16 – 17 września w świetlicy klas IV-VI odbył się cykl zajęć zatytułowanych „Jesień zamknięta w słoiku”. Zajęcia dotyczyły ekologicznych, domowych sposobów wykonywania przetworów na zimę z owoców i warzyw. Po zajęciach teoretycznych nastąpiła wspólna degustacja przyniesionych zapraw. Zajęcia cieszyły się ogromnym zainteresowaniem zarówno dzieci jak i rodziców. 
Na podstawie przepisów przyniesionych smakołyków planujemy stworzyć świetlicową książkę kulinarną.


Spotkania z rodzicami

Serdecznie zapraszamy Rodziców na spotkania - pierwsze wywiadówki w tym roku szkolnym: 
  •  dla Rodziców uczniów klas 0-3 szkoły podstawowej - we wtorek, 3 września, o godz.17.00; 
  • dla Rodziców uczniów klas 4-8 szkoły podstawowej - w środę, 4 września, o godz. 17.00; 
  • dla Rodziców uczniów liceum - w czwartek, 5 września, o godz. 17.00. 
Wszystkie spotkania zaczynają się w auli szkolnej.


Zaprzysiężenie nowego pocztu sztandarowego KSP

Dnia 17 września 2019 roku podczas mszy świętej nastąpiło zaprzysiężenie nowego pocztu sztandarowego. Chorążymi zostali: Krzysztof Rogoziński i Szymon Piotrowicz, zaś chorążankami: Lena Błaszczyńska, Milena Dziergawka, Zofia Dąbrowska oraz Marta Pyszka. 
 Serdecznie dziękujemy uczniom klas 8, którzy w roku szkolnym 2018/2019 pełnili tę zaszczytną funkcję.