Zespół Szkół Katolickich - Bydgoszcz 


Wyniki egzaminu gimnazjalnego !!!

Miło nam poinformować, że uczniowie klas trzecich naszego gimnazjum osiągnęli rewelacyjne wyniki podczas tegorocznego egzaminu gimnazjalnego. Średni wynik uczniów z części humanistycznej z języka polskiego w naszej szkole wyniósł 78,9% (w kraju 63 procent), a średnia z matematyki naszych uczniów to 65,9 % ( w kraju 43 procent). Z części matematycznej z zakresu przedmiotów przyrodniczych (biologii, chemii, fizyki i geografii) uczniowie naszej szkoły uzyskali 66,9% ( w kraju 49 procent), a z historii i wiedzy o społeczeństwie - 78,2% ( w kraju - 59 procent). Najczęściej zdawanym egzaminem z język ...


Gimnazjalny Turniej Unihokeja

16 listopada odbyły się Drużynowe Mistrzostwa Bydgoszczy w tenisie stołowym. Naszą Szkołę reprezentowali Dominik Dyhid oraz Mateusz Marmurowicz. W zawodach udział brało 25 bydgoskich szkół gimnazjalnych. Nasza reprezentacja zajęła dobre 6 miejsce. 

Wielkie gratulacje Chłopacy !!!! 


Drużynowe Mistrzostwa w tenisie stołowym

16 listopada odbyły się Drużynowe Mistrzostwa Bydgoszczy w tenisie stołowym. Naszą Szkołę reprezentowali Dominik Dyhid oraz Mateusz Marmurowicz. W zawodach udział brało 25 bydgoskich szkół gimnazjalnych. Nasza reprezentacja zajęła dobre 6 miejsce. 

Wielkie gratulacje Chłopacy !!!! 


Międzyszkolny konkurs pt. Otwórz drzwi wyobraźni

23 lutego uczniowie Katolickiego Gimnazjum zostali uhonorowani dyplomami i nagrodami w Międzyszkolnym Konkursie Literacko - Plastycznym pt. "Otwórz drzwi wyobraźni" zorganizowanym przez Gimnazjum nr 9 w Bydgoszczy.

I miejsce w kategorii "wiersz" zajęła Marta Okońska.

I miejsce w kategorii "opowiadanie" zdobyła Bogna Tokarska.

II miejsce w kategorii "opowiadanie" przyznano Kai Bzdawskiej.

Wyróżnienia za swoje wiersze otrzymali również Mate ...


II miejsce w konkursie recytatorskim

Aleksandra Zatylna (3bg) zdobyła II miejsce w międzyszkolnym konkursie recytatorskim „Szymborska i Miłosz poza granicami polszczyzny”.

Uczennica recytowała w dwóch językach (po polsku i po angielsku)  wiersz Czesława Miłosza pt. „Który skrzywdziłeś”.

Gratulacje!


Wyróżnienie w konkursie literackim

Rozprawka Darii Padzikowskiej (3bg) została wyróżniona w konkursie literackim VI Interdyscyplinarnej Konferencji Młodzieży Bydgoskich Szkół Ponadgimnazjalnych

Być człowiekiem dzisiaj
Quo vadis, Homo?

Gratulacje!


Czy się odważę mówić w gwarze

25 kwietnia 2017 roku uczniowie klasy 1bg reprezentowali I Katolickie Gimnazjum w kolejnej już odsłonie konkursu "Czy się odważę mówić w gwarze?" Należało opowiedzieć historyjkę lub przedstawić fragment prozy używając gwary bydgoskiej. 
Wojciech Świeciak zajął I miejsce, zaś Olga Kołdyś otrzymała wyróżnienie. 
Gratulacje wspaniałym uczniom składa przygotowująca ich nauczycielka - Pani Marta Wasielewska :).Mistrzostwo Bydgoszczy w piłce nożnej 2017

Z końcem października zakończyliśmy rozgrywki o Mistrzostwo Bydgoszczy w piłce nożnej szkół gimnazjalnych.

Nasi chłopacy spisali się naprawdę dobrze, awansując z grupy z drugiego miejsca.

Niestety w ćwierćfinale okazaliśmy się gorsi od chłopaków z BKS-u Bydgoszcz (Gim nr.2) 
Brawo Chłopacy !!!

Graliśmy w składzie: Kamil Dobek, Karol Burczyk, Eryk Urbanowicz, Piotr Migdalski, Jakub Łoboda, Antek Ciemnoczołowski, Hubert Thomas, Jan Kita, Krzysztof Baranowski i Miłosz Żeglarski.


Mistrzostwa Bydgoszczy Piłki Nożnej Halowej 2018

Zakończyliśmy rozgrywki o Mistrzostwo Bydgoszczy w piłce nożnej halowej szkół gimnazjalnych i siódmych szkoły podstawowej. Nasi chłopacy spisali się naprawdę rewelacyjnie, awansując do finałów tych rozgrywek.

 

 

 Jednak od początku. Rozgrywki rozpoczęliśmy od rywalizacji w grupie na Osowej Górze. Tam między innymi pokonaliśmy zespół Gwiazdy, 4:2 i wyszliśmy z grupy z pierwszego miejsca. Następnie w ćwierćfinale pokonaliśmy zespół MUKS z Fordonu 4:1, a w ...


Profil lingwistyczny w liceum - test kwalifikacyjny

Test kwalifikacyjny do grupy lingwistycznej w liceum trzyletnim i czteroletnim sprawdzający znajomość języka angielskiego odbędzie się 31.05 (piątek) o godz. 13.00 i będzie składał się z części pisemnej i ustnej. 

Część pisemna: 
- czytanie ze zrozumieniem, 
- pisanie,
- test leksykalny na poziomie B1/B1+, 
- test gramatyczny obejmujący następujące zagadnien ...


Przypominam

Zebrania z Rodzicami odbędą się: 

  •  14 maja (wtorek) – klasy 0-3 
  •  15 maja (środa) – klasy 4-8 
  •  16 maja (czwartek) – gimnazjum i liceum