Katolik dla św. Jana Pawła II

  2020-05-22

Patronem Zespołu Szkół Katolickich jest św. Jan Paweł II. 
To zobowiązuje! Papież nie bał się wyzwań, więc i my się ich nie boimy. 
Przygotowujemy dla niego uroczystość w wersji on-line!ŚWIĘTUJEMY SETNĄ ROCZNICĘ URODZIN ŚW. JANA PAWŁA II 
Papież kochał dzieci i młodzież. A że wszyscy w Katoliku są młodzi duchem, to i wszyscy się zaangażowali w przygotowanie tej uroczystości - dzieci, młodzież, rodzice, nauczyciele i pracownicy administracyjni. Nikt nie odmówił! Chociaż trema gdzieś się kryła. Kto nie ma obaw przed publicznym wystąpieniem? 

Dziecięcy wdzięk, talent młodzieży i młody duch dorosłych to nasz pomysł na świętowanie setnej rocznicy urodzin Jana Pawła II. 
ZAUFAJ PANU 
Św. Jan Paweł II ufał Bogu. I my powierzamy Chrystusowi swoje sprawy - stąd utwór Magdy Anioł „Zaufaj Panu".

Piosenkę wykonują przedstawiciele chóru klas IV-VIII. Solistami są Julia Marmurowicz (8a), Julia Szajda (7a) i pan Jakub Stelter (nauczyciel języka angielskiego i tata chórzysty). 

Dzieci nagrywały piosenkę w domach i na dworze - bardzo dobrze się przy tym bawiąc, co widać na teledysku.

Opracowaniem audiowizualnym zajął się pan Robert Robaszkiewicz, z którym nagrywaliśmy nasze płyty. Wszak Katolik i muzyką stoi! 


PRZEMÓWIENIE KS. DYREKTORA 

Szkoła musi przede wszystkim kształtować i wychowywać, czyli kochać i wymagać. 

Nasz patron dawał świadectwo miłości do Boga i człowieka, a to zapalało i zapala ogień wiary w sercach młodych ludzi. Papież pokładał nadzieję w młodzieży, kochał ją, a ona mu ufała. Dla młodych ludzi Jan Paweł II był i jest wzorem tego, jak dawać świadectwo wierności Chrystusowi. 

Podążajmy za jego przykładem drogą świętości. 

Bądźmy więc szkołą świętych! KAZANIE KSIĘDZA PREFEKTA 

Św. Jan Paweł II jest naszym orędownikiem i opiekunem. 

Pamiętamy go głównie jako papieża, a przecież Karol Wojtyła też kiedyś chodził do szkoły, rozwijał swe pasje.

Jan Paweł II wiedział, jak ważne jest wykształcenie. To w dzieciach i w młodzieży dostrzegał przyszłość Kościoła i narodu. 

Nasza szkoła to żywy pomnik. Stanowimy świadectwo nauki Jana Pawła II. 

To honor i zobowiązanie! Tu przygotowujemy się do zadań, które postawi przed nami życie. Rozwijamy się intelektualnie i duchowo.MSZA ŚW. W INTENCJI WSPÓLNOTY CCB 

Zwieńczeniem obchodów setnej rocznicy urodzin św. Jana Pawła II była Msza św. sprawowana w intencji naszej wspólnoty, a także w intencji zmarłego przed rokiem ucznia - śp. Piotra Rogozińskiego. 

Przeżywanie razem smutków i radości cementuje relacje. A każda Msza św. umacnia więź z Bogiem. 

A ta Msza św. była wyjątkowa. Zazwyczaj w kaplicy wszystkie miejsca są zajęte. Tym razem (ze względu na pandemię) w Eucharystii uczestniczyło kilkanaście osób. Byli to przedstawiciele uczniów, rodziców i nauczycieli. 

Cała wspólnota CCB mogła się jednak połączyć on-line i duchowo uczestniczyć we Mszy św. 

Takie doświadczenie umacnia i wiarę, i relacje z ludźmi. Budzi też tęsknotę za koleżankami i kolegami - za kimś, kto zawsze stał obok. I znowu stanie!Drukuj
Poleć znajomemu