Katecheza ks. prefekta dla uczniów klas 3 KSP

  2020-03-20


Niech będzie pochwalony Jezus Chrystus! 

Kochani uczniowie klas trzecich, zwracam się do Was za pośrednictwem szkolnego facebooka. Zależy mi, abyście we właściwy sposób przygotowali się do I komunii świętej. Zapewne większość uczniów korzystając z dyspensy – czyli specjalnego pozwolenia księdza biskupa – opuściła niedzielną mszę św., nie popełniając tym samym grzechu ciężkiego. Z wielu kościołów za pośrednictwem radia, telewizji, internetu była i będzie bezpośrednio transmitowana msza święta oraz droga krzyżowa. Mam nadzieję, że w swoich mieszkaniach zebraliście się całą rodziną w miejscu modlitwy i w należytym skupieniu uczestniczyliście w niej zachowując odpowiednie postawy, wykonując prawidłowo gesty, wreszcie głośno razem odmawialiście wspólne modlitwy. 

Eucharystia przeżywana w czasie rzeczywistym pozwala nam stworzyć wspólnotę Kościoła i przyjąć te łaski, które przygotował specjalnie dla Was Pan Jezu. Po zakończonej mszy św. proszę; pozostańcie na chwilę razem i porozmawiajcie o przesłaniu płynącym z niedzielnych czytań. Jestem przekonany, że ten czas przyniesie wiele dobra jakim będzie ożywienie liturgii domowej. Przypominam o codziennym porannym i wieczornym pacierzu. Biskup Bydgoski zachęca aby osoby korzystające z dyspensy trwały na osobistej i rodzinnej modlitwie. Pomyślmy w jaki sposób możemy odpowiedzieć na ten apel. 

Kochani Rodzice zwracam się do Was: 

Łaska sakramentów chrztu, bierzmowania i małżeństwa uzdolniła was do przekazywania wiary swoim dzieciom, dlatego proponuję, abyście w najbliższych dniach sięgnęli do książeczek pierwszokomunijnych. W spisie treści odnajdziecie rozdział msza św. i stopniowo zacznijcie zaznajamiać z poszczególnymi częściami mszy św. Odezwę się wkrótce i zacznę wyjaśniać poszczególne jej elementy. 

Kochani Uczniowie 

Wiem że w czasie ostatnich rekolekcji szkolnych ks. Dyrektor pokazał wam wszystkie przedmioty potrzebne do mszy św. Jako utrwalenie wiadomości narysujcie cztery ornaty i pokolorujcie je we właściwe kolory i fotografię rysunku prześlijcie na adres: aleksander.kozakowski@katolik.bydgoszcz.pl 

Zostańcie z Bogiem  
Ks. Prefekt


Drukuj
Poleć znajomemu